• فروشگاه پایتخت
  • لوله 24
سپنتا

شرکت لوله و پروفیل سپنتا تهران

تاریخته شرکت صنعتی سپنتا

پیدایش صنعت لوله و پروفیل فولادی در ایران در اوریل دهه چهل خورشیدی را باید متقارن با تاسیس شرکت صنعتی سپنتا به عنوان اولین تولید کننده پروفیل در ایران دانست به گونه ای که نام سپنتا مترادف و جایگزین نام پروفیل فولادی در آن دوره رواج داشت و تا سالها بعد نیز انواع پروفیل ها را به نام سپنتا می شناختند این شرکت در سال 1339 تاسیس و کارخانه تولیدی آن در تهران در سال 1340 به بهره برداری رسید .

سپنتا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با دو کارخانه تولیدی در تهران جاده قدیم کرج کیلومتر 9 بزرگراه فتح کنونی و در اهواز کیلومتر 5 جاده اهواز – خرمشهر در جایگاه بزرگترین تولید کننده لوله و پروفیل در کشور فرار داشت.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس مصوبات قانونی این شرکت تحت پوشش وزارت صنایع و پس از آن بنیاد پانزده خرداد قرار گرفت و با توسعه خطوط تولیدی خود در کارخانه تهران و راه اندازی خط تولیدی کشش لوله و خط گالوانیزه ورق در کارخانه اهواز همچنان جایگاه خود را با تولید سالانه سیصدهزار تن به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی این صنعت حفظ نمود.

در اوایل دهه 1380 شرکت صنعتی سپنتا به شرکت سرمایه گذاری و صنعتی سپنتا تغییر نمود و کارخانجات تهران و اهواز به صورت شرکتهای سهامی خاص مستقل از یکدیگر در کنار شرکت سپنتا پلیمر (تولید کننده لوله های پلیمری در اهواز) و شرکت نورد و لوله سپنتا مرند (استان آذربایجان شرقی جاده مرند- جلفا) و شرکت ماشین سازی فراگیر سپنتا (شرکت طراحی و مهندسی و ماشین سازی در تهران ) و شرکت پخش سراسری لوله و پروفیل سپنتا به عنوان زیر مجموعه شرکت صنعتی و سرمایه گذاری سپنتا (سهامی عام و عضو بورس سهام اوراق بهادر – تابلوی اصلی )به فعلیت تولیدی خود ادامه می دهند.

ظرفیت تولید سپنتا تهران

کارخانه تهران هم اکنون با نام شرکت لوله و پروفیل سپنتا تهران با ظرفیت رسمی 140 هزار تن انواع لوله و قوطی و پروفیل فولادی و لوله گالوانیزه فعالیت می نماید این شرکت با داشتن 13 خط لوله سازی و 5 خط پروفیل سازی و 9 خط تست هیدرواستاتیک 3 دستگاه خط تست ادی کارنت و سه خط تولیدی لوله گالوانیزه و اخذ گواهینامه های استاندارد ملی در این صنعت شامل استاندارد اجباری 3360 برای لوله های گاز خانگی ,استاندارد اجباری 3574 برای لوله های گاز شبکه ,استاندارد اجباری 7336 برای پروفیل های در و پنجره و استاندارد اجباری 3765 برای لوله های فولادی گالوانیزه و اخذ تاییدیه شرکت ملی گاز ایران برای تولید لوله های با استاندارد API  و عضویت در فهرست بلند مناقصه گران دستگاه مرکزی شرکت ملی گاز ایران , انواع لوله های سیاه شوفاژی ,گازی و گالوانیزه و لوله و قوطی های مبلی و قوطی و پروفیل های صنعتی را تولید می نماید.

تولیدات شرکت صنعتی سپنتا

= لوله های گاز شبکه مطابق با استاندارد شرکت ملی گاز ایران

IGS-M-PL-001-2(0) برای استعلام قیمت به لوله 24 مراجعه نمایید.
IGS-M-PL-001-1(0) برای استعلام قیمت به لوله 24 مراجعه نمایید.

= لوله های گاز خانگی و گاز شبکه مطابق با استاندارد شماره 3574 و 3360 – برای خرید و استعلام قیمت روز به سایت لوله 24 مراجعه نمایید.

=لوله های فولادی تست شده جهت مصارف تاسیساتی و صنعتی – برای استعلام از موجودی و قیمت لحظه ای کارخانه به سایت لوله 34 مراجعه نمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

=لوله های گالوانیزه مطابق با استاندارد ملی شماره 3765 – برای خرید و گرفتن قیمت لحظه ای و تحویل درب کارخانه به سایت لوله 24 مراجعه نمایید.

=قوطی و پروفیل از ورق نورد سرد و نورد گرم …لوله 24

=لوله پلیمری – پلی پروپلینو پلی اتیلن – برای خرید به قیمت روز کارخانه سپنتا به سایت لوله 24 مراجعه نمایید.