مانیسمان چین

مانیسمان چین

تاریخچه

لوله مانیسمان ابتکار شرکت مانیسمان کشور آلمان به نام شرکت خوشه ای آلمان بود که دفتر مرکزی آن در شهر دوسلدورف مستقر بود .

این شرکت در سال 1890 میلادی با هدف تولید لوله های بدون درز تاسیس شده بود و در سال 1999 میلادی توسط شرکت وودافون خریداری شد که یکی از بزرگترین انتقلاتدر قرن اخیر بود. سهام این شرکت در بورس فرانکفورت داد و ستد شد.

این شرکت دارای 130890 نفر کارمند در کل جهان و درامد 23/27 میلیارد یورو در سال 1999 بود.

مشخصات فنی لوله مانیسمان

لوله مانیسمان با نام لوله های بدون درز نیز مشهور هستند. در فرایند تولید این لوله ها هیچ گونه جوش در بدنه آنها انجام نمی گیرد. به دلیل یکدست بودن بدنه این لوله ها لوله مانیسمان تبدیل به یک لوله محکم شده است و از لحاظ قیمت نیز ازسایرلوله ها گران تر محسوب میشود زیرا در آن جوش وجود مدارد و آسیب پذیری بسیار کمی دارند , برای تولید لوله مانیسمان بر خلاف سایر لوله ها از شمش استفاده میشود.

کاربرد لوله های مانیسمان

از کاربرد های لوله مانیسمان میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

-خطوط فشار قوی

-خطوط صنایع دارویی و غذایی

-خطوط نفت و گاز

-خطوط هیدرولیکی

انواع لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان طبق کاربردهایشان  سایز و ضخامت دسته بندی میشود . اگر بخواهیم بر اساس کاربردهایشان انها را دسته بندی کنیم دسته ها دقیقا موارد بالا هستند.

ضخامت لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان در ایران با نام لوله مانیسمان با رده مختلف شناخته شده است رده همان ضخامت لوله است که بصورت رده 20 , رده 30 , رده 40 , رده 60 و … موجود میباشد.

کارخانه های لوله مانیسمان در ایران

کارخانه لوله مانیسمان اهواز

لوله مانیسمان اهواز با تولید لوله های مانیسمان از سایز 1 اینچ الی 6 اینچ و ضخامت های سبک رده 20 و رده 30 و همینطور سنگین با رده 40 تولید میشود و به صورت شاخه های 6 متری دو سر کونیک به بازار عرضه میشود و برای استعلام از موجودی و قیمت لوله مانیسمان اهواز به سایت لوله 24 مراجعه نمایید.

کارخانه لوله مانیسمان کاوه

لوله مانیسمان کاوه که در ایران با نام مانیسمان کاوه معروف میباشد تولید لوله های مانیسمان کاوه از سایز 12/1 اینچ الی 4 اینچ و فقط در رده های 40 و رده 80 تولید و به بازار عرضه میشود که برای استعلام از موجودی و قیمت لوله مانیسمان کاوه به سایت لوله 24 مراجعه نمایید.

فرآیند تولید لوله مانیسمان

 برای تولید لوله مانیسمان ابتدا شمش های فولادی را به طول مدنظر برش میدهند و سپس درون کوره قرار می دهند و دمای کوره را تا 1300 گرمادهی میرسانند و در مرحله بعدی شلیک سمبه نامیده می شود. در این مرحله سمبه با سرعتی زیاد به داخل شمش پرتاب میشود این کار باعث سوراخ شدن شمش میشود. بعد این مرحله سمبه از توی لوله در می آید و اگر کمی تاب داشته باشد آن را صاف می کنند .لوله با ایزار کامپیوتری تست میشود.

لوله مانیسمان چینی

همانطور که گفته شد لوله مانیسمان اول در کشور آلمان با فرآیند تولید بالا به بازار عرضه شد و بعد از مدتی در اروپا و در آسیا شروع به تولید شد .

اوایل لوله مانیسمان از اروپا وارد کشور می شد که بعداز احمال تحریم ها برای کشور و قطع رابطه های اروپایی کارخانه های لوله مانیسمان چینی نبض بازار ایران را در اختیار گرفتن و با کیفیت تقریبی مناسب کل نیاز کشور را در زمینه لوله های مانیسمان در اختیار گرفت .

سایز بندی لوله مانیسمان چینی

لوله مانیسمان چین اکثرا تمامی سایزبندی های لوله مانیسمان را در رده های مختلف را عرضه مینماید .
سایزبندی لوله مانیسمان چینی از سایز 2/1 اینچ الی 24 اینچ و در رده های مختلف از رده 20 , رده 30 , رده 40 , رده 60 , رده 80 و به بالا تا رده 180 تولید و عرضه میشود .
برای تهیه لوله مانیسمان چین به سایت لوله 24 مراجعه نمایید.

شکل ظاهری لوله مانیسمان چین

لوله های مانیسمان چینی بصورت طول 6 متری و 12 متری تولید میشود .

لوله مانیسمان چین بعد از تولیدات اولیه که شمش فولادی از کوره بیرون می آید به رنگ مشکی کل لوله رنگ شده و مارک و اطلاعات کامل لوله و استانداردهای لوله و کرید لوله روی آن نوشته میشود که در ایران مانیسمان چین به لوله های لاک دار هم معروف هستند که برای استعلام از قیمت لوله مانیسمان چینی به سایت لوله 24 مراجعه نمایید.

لوله های مانیسمان تقلبی در ایران

متاسفانه به دلیل قیمت بالای لوله مانیسمان در ایران عده ای سود جو و از خدا بی خبر لوله های درز دار را که با فرآیند تولید درز جوش میباشند را خریداری نموده و با استفاده از دستگاه های مخصوص درز جوش را پاک میکنند یعنی سرتاسر لوله که جوش دارد را به زبان ساده تر سمباته می نمایند بطوری که اصلا درز جوش دیگر مشخص نمیشود که با نام درز مخفی دربازار مشهور هستن و بعداز این کار لوله های درز مخفی را بارنگ مشکی رنگ میکنند همانند لوله مانیسمان های چینی ,

بعد از این مرحله شروع به نوشتن مشخصات لوله با زبان لاتین روی لوله دقیقا مشابه لوله مانیسمان چین که بطوری که اگر کارشناس و تجربه بالا نداشته باشید غیر قابل تشخیص میباشد.

لازم به ذکر است که لوله های معمولی یا همان درز دار توانایی تحمل فشار بالا را ندارد مخصوصا در گاز و نفت و …

اما متاسفانه فروش لوله های تقلبی باعث خرابی  و حتی انفجار در خطوط لوله ها میشود و حتی از دست دادن جان کارگران عزیز در عرصه های مختلف میشود .

خرید لوله های مانیسمان اصلی

در خرید لوله های مانیسمان لطفا دقت نمایید واز فروشگاهای معتبر و با فاکتور رسمی که در آن تمام مشخصات لوله مانیسمان قید شود خریداری نمایید .

برای خرید لوله مانیسمان چینی , مانیسمان اهوازی و مانیسمان کاوه , با فاکتور و تضمین اصلی بودن لوله مانیسمان به فروشگاه لوله های فولادی پایتخت و یا سایت اینترنتی لوله 24 مراجعه نمایید.